Rus Milyarder Abramoviç, Adana Kebap Yedi: Hesabın İki Katı Bahşiş Dağıttı

Rus oligarklardan en tanınmışı olan Roman Abramoviç, İstanbul’da boy göstermeye devam ediyor. Arkadaşlarıyla gittiği bir restoranda Sabah’ın haberine göre, hesabın iki katından fazla bahşiş bıraktı.

Rus milyarder ve oligarklardan Roman Abramoviç, ağırlıklı olarak bulunduğu Türkiye’de yaptıklarıyla dikkat çekmeye devam ediyor.

Yaklaşık 2 yıl önce başlayan Rusya-Ukrayna savaşıyla arabuluculuk rolü üstlenen Türkiye’deki görüşmelerde Roman Abramoviç de görüntülenmişti.

Özellikle batılı ülkelerin Rusya’ya uygulamaya aldığı finansal yaptırımlarda ilk basamaklardan olan oligarkların başında gelen Abramoviç, İngiltere’den çok Türkiye’de vakit geçiriyor gibi görünüyor.

Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Roman Abramoviç’in serveti 12,5 milyar dolar seviyesinde olurken, Anadolu Hisarı’nda bir restoranda yediği akşam yemeği de yemekten ziyade bahşişle gündem oldu.

İki arkadaşıyla birlikte Anadolu Hisarı’nda bir restorana giden Abramoviç, Şef Ömer Ataysin tarafından ağırlanırken, Sabah’tan Gökhan Gökduman’ın aktardığına göre, Adana kebap, yağlı kara, küşleme ve kanat yedi.

Restoranda 3 saat süreyle yemek ve sohbet eşliğinde kalan üçlünün hesabı 85 bin TL tutarken, Abramoviç restoran görevlilerine bıraktığı 175 bin liralık bahşişle dikkat çekti.

Hesabında iki katından fazla bahşiş veren Abramoviç, koruma ordusuyla birlikte mekandan ayrıldı.

Roman Abramoviç, 2019’da Forbes listesinde 12,9 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 120. kişisi olarak yer almıştı.

Rusya’nın en zengin 11. kişisi olan Abramoviç, İsrail’de 2., Portekiz’de de 1. sırada bulunuyor. 

Roman Abramoviç, sahibi olduğu Chelsea futbol kulübünün bulunduğu İngiltere’de savaşın ardından 2022’nin başlarında yaptırımlarda yer almış, yaptırımlar kapsamında varlıkları dondurulurken, seyahat yasağı ve ulaşım yaptırımlarına da maruz kalmıştı.

2006’da Antalya Kundu’da beş yıldızlı bir otel ve İzmir Çeşme’de Kum Beach’i satın alan Abramoviç, çelik endüstrisi devlerinden Evraz ve Norilsk Nickel’de hisse sahibi olurken, Rus petrol şirketi Sibneft’teki yüzde 73’lük hissesini de 2005 yılında Rus devlet kurumu Gazprom’a 12,9 milyar dolara satmıştı.

2020 yılında Norveçli ressam Edvard Munch’un önemli tablosu “Çığlık”ı 120 milyon dolara satın alan Abramoviç’in Türkiye’de birçok mülkü bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir